X

Wykład motywacyjny

 

Proponuję wykład, w którym na przykładzie przeprowadzonych przeze mnie wywiadów w studiu telewizyjnym ze znanymi i sławnymi tego świata zobrazuję praktyczne zastosowanie wyżej wspomnianych technik, przeanalizuję swoje błędy i sukcesy. Prześledzę wraz ze słuchaczami na licznych przykładach, w tym wielu humorystycznych, jak rodziła się we mnie moja dziennikarska świadomość i umiejętności.

Jak budowałam swoją pewność siebie zaczynając od dużej nieśmiałości, jak pracowałam nad swoim głosem, wyglądem, organizacją tekstu i techniką zadawania pytań. Na specjalne potrzeby mogę się posłużyć montażem zarejestrowanych wywiadów. Wykład ten będzie zawierał sporo anegdot "z planu", tzw. kulis pracy w telewizji i próbę zmierzenia się z tzw. "magią ekranu". Moje osobiste porady na temat "przechodzenia przez szkło". Na zakończenie studenci mają czas na zadawanie pytań.

W drugiej części wykładu motywacyjnego proponuję pracę indywidualną ze słuchaczami. Po przedstawieniu im notatki o sobie i tematu wywiadu, poproszę ich o przeprowadzenie wywiadu ze mną przed kamerą, a następnie przeanalizujemy zarejestrowany materiał. Następnie to ja będę przeprowadzała krótkie wywiady z moimi słuchaczami, które poddamy analizie.

Przy tego rodzaju ćwiczeniach towarzyszą nam eksperci z zakresu psychologii i mowy, którzy dołączają swoje spostrzeżenia na temat przeprowadzonych rozmów.

Wykład taki może się ograniczyć do pierwszej części zakończonej pytaniami. Z moich doświadczeń wynika, że ta forma cieszy się dużym zainteresowaniem.

 

Alicja Resich-Modlińska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Co u mnie

Kariera

Alicja Resich-Modlińska jest jedną z najwszechstronniejszych osobowości medialnych w Polsce.

Od zawsze zwiazana z Telewizją Publiczną ,przez lata wspołpracowała również z Radiową Trójką, z wielkim sukcesem wprowadziła na rynek prasowy „Galę”, jako pierwszy wizerunkowy magazyn w Polsce. Jako autorka tekstów satyrycznych pisała do legendarnych dziś "Szpilek" oraz do literackiego miesięcznika "Bluszcz". Jako felietonistka zamieszczała felietony w "Urodzie", "Zwierciadle", "Elle" i "Twoim Stylu". Jej ostatnim dziełem jest stworzenie nowej formuły dla porannego pasma Dwójki "Pytanie Na Sniadanie", w którym od dwóch lat prowadzi swoje autorskie cykle "Rozmowy z Alicją" i "Czubaszek na Sniadanie” w duecie z Maria Czubaszek.

Czytaj więcej

Oferta

Szkolenie indywidualne lub grupowe


Przygotowanie do wystąpień publicznych, przygotowanie do występów w telewizji i radiu, indywidualne wystąpienia przed kamerą.
Czytaj więcej

Wykład motywacyjny


Wykład, w którym na przykładzie przeprowadzonych przeze mnie wywiadów ze znanymi tego świata zobrazuje praktyczne zastosowanie używanych technik, przeanalizuję swoje błędy i sukcesy. Prześledzę wraz ze słuchaczami na licznych przykładach, w tym wielu humorystycznych, jak rodziła się we mnie moja dziennikarska świadomość i umiejętności.
Czytaj więcej

Kontakt

Skontaktuj się ze mną

Pozostaw wiadomość używając znajdującego się obok formularza internetowego lub bezpośrednio za pomocą poniższego adresu e-mail.

Alicja Resich-Modlińska
kontakt@alicjaresichmodlinska.pl